Bramy Rybnik

W ofercie posiadamy:

Bramy garażowe

Garaż chroni Twój pojazd lub Twoje narzędzia przed żywiołami i kradzieżą. Ale kształtuje także Twój dom. Nie każdy typ bramy garażowej jest dostosowany do lokalnych warunków. W zależności od sytuacji w pomieszczeniu można wziąć pod uwagę tylko jeden typ bramy garażowej. Dowiedz się tutaj o różnych typach bram garażowych i ich szczególnych cechach: bramach segmentowych, uchylnych i rolowanych.

Kiedy nadaje się segmentowa brama garażowa?

Bramy segmentowe nadają się do domów i garaży. Istnieją bramy segmentowe, które można przesuwać do góry lub na bok. Kształt otworu garażowego nie ma znaczenia. Niezależnie od tego, czy jest to prostokątna, fazowana, z segmentowym czy okrągłym łukiem – brama segmentowa zawsze pasuje. Dzięki wysokiej jakości bramie segmentowej jesteś również dobrze zabezpieczony przed wpływami zewnętrznymi. Posiada specjalne gumowe uszczelki, które nie tylko zapobiegają przedostawaniu się wiatru i wilgoci do budynku, ale także zapobiegają utracie ciepła. Specjalna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo garażu przed włamaniem i kradzieżą, a mimo to zapewnia długą żywotność dzięki maksymalnym zasobom sprężyny.

Co to są drzwi uchylne?

Drzwi uchylne nazywane są również bramami uchylnymi. Z boku bramy zamocowane są ramiona dźwigni i stalowe sprężyny, za pomocą których brama uchylna jest otwierana i zamykana. Uwaga: Jeśli przed nową bramą garażową jest mało miejsca: podczas otwierania i zamykania tzw. „Swing” skrzydło bramy wystaje w przestrzeń przed garażem. Oznacza to, że żadne samochody, rowery ani inne przedmioty nie mogą być parkowane bezpośrednio przed garażem. Może to być problematyczne na ruchliwych drogach, jeśli musisz zatrzymać się na ulicy podczas otwierania lub zamykania bramy garażowej. W większości przypadków należy jednak zapewnić niezbędną przestrzeń.

Jak działają bramy rolowane?

Bramy rolowane montowane są najczęściej w garażach podziemnych i parkingach wielopoziomowych i działają na zasadzie rolety. Składają się z zamkniętego systemu kastowego. W zależności od rodzaju instalacji może to wymagać większego prześwitu dla skrzynki rozdzielczej. Po otwarciu brama owija się wokół stalowego szybu, dzięki czemu strop garażu pozostaje wolny. Nieporęczne przedmioty, takie jak deski surfingowe, drabiny itp. można bez problemu przymocować do sufitu garażu lub przechowywać. Dzięki bramom rolowanym możesz optymalnie wykorzystać przestrzeń w garażu i przed garażem. Nadają się również do obiektów, które nie posiadają dużego podjazdu. Duże bramy rolowane ze względu na dużą wagę mogą być obsługiwane tylko elektrycznie.

Bramy segmentowane Rybnik

Bramy segmentowe otwierają się pionowo i są umieszczane pod sufitem, aby zaoszczędzić miejsce. Ze względu na tę zasadę konstrukcji oferują one inną przestrzeń w garażu i przed garażem. Bramy segmentowe w mieście Rybnik można wbudować w każdy otwór garażowy i oferują do 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne. Ponadto są one optymalnie uszczelnione za pomocą trwale elastycznych i odpornych na warunki atmosferyczne uszczelek ze wszystkich czterech stron.

Segmentowe drzwi boczne ze względu na swoją konstrukcję są znane wielu osobom, również w przypadku zabudowy np. przy skośnych dachach.
Płyty warstwowe zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną i termiczną. Boczne bramy segmentowe mogą być zamknięte tylko dla przechodzenia osób.

Bramy uchylne Rybnik

Bramy uchylne Rybnik charakteryzują się wysoką jakością i zaawansowaną technologią o stałej funkcjonalności i funkcjach oficjalnych. Drzwi uchylne MT DOM są dostępne w wielu atrakcyjnych motywach stalowych w widokach żebrowanych i kasetonowych, a także w drzwiach drewnianych. Kolory i powierzchnie dekorów stanowią akcenty dla osób nawet najbardziej wymagających. Bramy uchylne Rybnik otwierają się pionowo i praktycznie nie ma miejsca w garażu. Ze względu na swoją zasadę konstrukcyjną oferują różną przestrzeń w garażu i przed garażem. Kształt otworu garażowego nie ma znaczenia podczas instalacji, czy to prostokątny, aparat słuchowy, segmentowy czy łukowy.

Bramy rolowane Rybnik

Bramy rolowane i uchylne otwierają się pionowo i praktycznie nie ma miejsca w garażu. Ze względu na swoją zasadę konstrukcyjną oferują różną przestrzeń w garażu i przed garażem. Kształt otworu garażowego nie ma znaczenia podczas instalacji, czy to prostokątny, segmentowy czy łukowy.

Bramy Rybnik

Nowoczesne bramy garażowe segmentowe oferują wiele zalet nie tylko pod względem wzornictwa, ale także konstrukcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o boczne bramy segmentowe, czy uchylne: brama wsuwa się w żądane miejsce bez miejsca do otwierania, dzięki czemu zapewnia znaczną przewagę przestrzenną. Ponadto bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w bramach garażowych. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom bezpieczeństwa, takim jak ochrona przed przytrzaśnięciem, opcjonalna bariera świetlna oraz zdalne otwieranie i zamykanie za pomocą ręcznego nadajnika, zdecydowałeś się na sprytny sposób, który spełnia Twoje wymagania. Jeśli garaż ma osobne wejście do domu, kwestia bezpieczeństwa wysuwa się jeszcze bardziej na pierwszy plan. Niezbędna jest wtedy stabilna konstrukcja i dodatkowe środki bezpieczeństwa. Oferujemy bramy garażowe wszystkich znanych producentów. Bramy Rybnik MT DOM oferują również najwyższą jakość i wyjątkowo długą żywotność.