Jak wybrać drzwi? A który typ będzie najlepszy?

Drzwi wewnętrzne. A który typ będzie najlepszy?
Przy podejmowaniu decyzji zadajmy kilka podstawowych pytań:

1) Czy budujesz nowy dom, przeprowadzasz się do nowego mieszkania lub remontujesz?

Posiadając nowy dom i mieszkanie nie musimy patrzeć na projekt wnętrza, a cały dom jest w większości nowocześnie zbudowany i możesz wybrać dowolne drzwi, które podkreślą nowoczesny design i nowe mieszkanie.

Podczas remontu miej na uwadze, czy Twój dom jest zbudowany w standardowym stylu i jakie typy drzwi pasują do projektu. Jeśli dom ma około 50 lat, można przyjrzeć się masywnym modelom drzwi drewnianych. Do Ciebie należy decyzja, jaki ogólny projekt domu chcesz stworzyć.

2) Czy powinienem przysunąć drzwi do ściany?

Przy drzwiach ściana musi mieć wystarczająco dużo miejsca na ścianie na drzwiach dokujących, należy umieścić przełączniki, widok, że otwarte drzwi mogą zająć część ściany, ale także drzwi mogą się rozpocząć. Do siedzenia, jeśli pozwala na to układ wnętrza.

3) Jaki kolor drzwi wybrać?

Standardowo kolor drzwi to naturalny – lakierowany, nie poddający się modom sposób, aby rozpoznać przy każdej wizycie swoją oryginalność okleiną lub litym drewnem. Wybierając odcień, musisz pomyśleć o ogólnym projekcie swojego domu. Większość odcieni dopasowana jest do koloru podłóg lub okien. Nie zalecamy dostosowywania drzwiczek zacieniających w meblach, ponieważ meble można szybko wymienić, a skomplikowany projekt domu może zostać zakłócony.

4) Które drzewo jest dla nas najlepsze?

Czy wybierasz buk czy dąb, czy może jakieś miękkie drewno? Warto też zachować spójny design – jeśli masz podłogi dębowe, postaw na dębowe drzwi. W porównaniu do dębu buk jest bardziej neutralny, nie posiada wyraźnych i widocznych oznaczeń, tj. lepiej dopasować się do wnętrza, w którym nie jesteś przywiązany do wcześniej wybranego drzewka. Mamy ponad 150 oklein, więc wybór odpowiedniego nie stanowi problemu!

5) A co ze szkłem?

Nie jesteś ograniczony w wyborze szkła – po prostu praktyka konserwacji. Tylko drzwi szklane typu Florida wymagają hartowania, które zostało specjalnie zmodyfikowane ze względów bezpieczeństwa. Wybierz z gamy ozdobnych szkieł, możemy dostarczyć na zamówienie szkło piaskowane.

6) Odpowiednie wskazówki?

Wybierając uchwyt, zwróć uwagę na ogólny wygląd, ale także na jego praktyczność. Klamka musi dobrze trzymać się podczas otwierania i zamykania drzwi, dlatego warto spróbować wcześniej, jeśli Ci odpowiada. Nie zalecamy korb z ostrzejszymi krawędziami. Wybierz również materiał korby, który Ci odpowiada i pasuje do wnętrza.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru drzwi, nie wahaj się z nami skontaktować, chętnie doradzimy.